Son mesaj - Gönderen: alperugur - Cumartesi, 02 Kasım 2013 14:36
Vefat eden amcam Nazım UĞUR'a allahtan rahmet sevenlerine sabır diliyorum. Başımız saolsun.
Haberler

Haberler->KÖYÜMÜZDEN HABERLER   
KOMŞU KÖYÜMÜZDEN ACI HABER GELDİ...

Komşu köyümüz Dörtkonak Köyü sakinlerinden Rıfat Türkan'ın oğlu Ümit Türkan (40), Bursa’da geçirdiği trafik kazası sonucu doğum gününde yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgilere göre yıllık iznini geçirmek üzere Bursa’ya giden Türkan, gece sabaha karşı Gemlik ilçesi sınırlarında kaza yaptı. Kazanın ardından hastanede tedavi altına alınan Türkan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Türkan’ın bugün doğum günü olduğu öğrenilirken, Belediye Başkanı Mustafa Canlı ve beraberindeki heyet evine giderek ailesine acı haberi verdi.

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Salı, 18 Eylül 2012 07:32, Yorumlar(0), Hepsini Oku
YAYDEMİR KÖYÜ GENEL KURULA GİDİYOR

    Gümüşhane’nin Merkezine bağlı Yaydemir (Moskufa) köyü Yardımlaşma ve Dayanışma derneği 2. Olağan genel Kuruluna gidiyor.
    2009 yılında kurulan dernek 27 Nisan 2012 tarihinde 2. Olağan kurulunu Gümüşevler İşahanı toplantı salonunda  gerçekleştirecek.          MERDAN ADAY OLMAYACAK
    Kurucular kurulu sürecinden sonraki 1. olağan genel kurulda başkan seçilen Celal Merdan, “ 27 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan 2. olağan genel kurulda aday olmayacağını belirtti.Celal Merdan, aday olmak isteyen köylülerimizden bir arkadaşımızı seçerek kendisine destek olmak istediğini ifade etti.
Dernek Başkanı Merdan, 3 yıl içerisinde Yaydemir Köyü Yardımlaşma ve dayanışma derneği köyümüz için parke taşları yapılması, mezarlık etrafının yapılması, gençlik biriminin oluşturularak sportif faaliyetlerini organize ettiğini söyledi. Gönül isterki daha çok çalışmalar yapabilelim, ama ilk kuruluş olması sebebi ile olsa gerek, arzuladığımız çalışmaları tam olarak yapamadık. 27 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan Genel Kurulu seçiminde aday olacak köylümüze hepimiz destek vererek bir yönetim oluşturacağız. Köyümüzde birlik, beraberlik ve dayanışma en iyi seviyededir.” dedi.
Celal Merdan, 04 Nisan 2012 tarihili aldıkları karar gereği 20 Nisanda yapılması planlanan Genel Kurul'un çoğunluk sağlanmadığı için 27 Nisanda yapılacagını ifade ederek, Genel Kurula dernek üyelerimizin tamamını, ayrıca izlemek üzere köylülerimiz de katılabilirler, şeklinde çağrıda bulundu.  


    Öte Yandan 27 Nisan 2012 de yapılacak olan 2. olağan genel kurulu seçimde Hikmet Oğur'un aday olacağı söylenmektedir.
 

...


Gönderen YÜKSEL YALÇIN, Perşembe, 26 Nisan 2012 17:34, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KUTSAL TOPRALARA YOLCULUK VAR

    Yüce dinimizin büyük değer verdiği, İslam’ın sembolü durumunda bulunan, birçok kıymetli değerli ve hürmete layık mekânların bulunduğu Mekke ve Medine şehirlerine kutsal topraklara yolculuğun bir nevi ziyaret edenlerin o topraklara sevgi ve özleminin bir tezahürüdür. O öğle bir sevdadır ki anlatılması zor, onu yaşamak lazım. Ziyareti ne zaman olursa olsun. İz bırakır gönüllerde. Dünya meşguliyetinden kopup, içindeki nefsaniyetten uzaklaşıp, maneviyatının okyanuslarında mutmain olmaktır.
     Bu yolculukta ziyaret edilecek Mekke; o beldeye doyulmaz. İslam’ın mücadele ve zorlu yıllarının nasırlarını taşır yüreğinde. Hira; onurlu duruşu ile İslam’ın nurunu yansıtır taşlarında. Kâbe; dünya yüzünü ona döner, yüreklerona şube olur ve her daim onu taşır. Bedende kalp ne ise, yeryüzünde, belki kâinatta kalp odur. Ona yüzünü dönmeyen kendini bilemez. Lebbeyk; nidaları sarar orada arşı âlâyı, gönüller gafletten sıyrılır. Sonsuz menzillere yelken açar. Zemzemle sular gönül gül’ünü, Hacılarla her yıl dünyaya yayar serin suyunu.    Medine; o Münevver şehir İslam nurunun yeryüzüne yayıldığı Peygamber şehridir. Her karışı, İslam’ın aydınlığını insanlığa ulaştıran Allah Resulünün ve Sahabenin hatıralarıyla doludur.Doyum olmaz o mübarek beldeye çünkü orası habibi Ekrem Muhammed (s.a.v) yurdu onun huzuruna çıkış ve onu ziyarettir.Ona al ve Ashabına selam olsun.
    İşte her Müslüman’ın gönlünde bu beldeler ve mekânları ziyaret etmek, buralar da ibadet ve dua etmek hayali arzu ve isteği vardır. Hatta imkân ve fırsat bulanlar da bu arzu ve isteklerini defalarca gerçekleştirirler. Tabi ki bu yorumlar âşıkların ve o frekansta olanların yorumudur. Kâbe’nin etrafında sütunları ve kubbeleri sayanların anlayacağı bir şey değildir.
    Yüce Allah’ın rızası için ve Yüce Allah’a (cc) yaklaşmak, manevi derinliklere ulaşmak için Köyümüz sakinlerinden Mehmet Selim Ulutaş'ın annesi Nejla Ulutaş 05-03-2012 tarihinde yola çıktı.

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Çarşamba, 07 Mart 2012 20:46, Yorumlar(0), Hepsini Oku
OKULUMUZ SATIŞA ÇIKIYOR !

 


...


Gönderen M Yucel ERGİN, Salı, 06 Aralık 2011 09:26, Yorumlar(0), Hepsini Oku
HACI OLMANIN GURURUNU TAŞIYORLAR

     O öğle bir sevdadır ki anlatılması zor, onu yaşamak lazım. Anlamak ve bu manevi  hissi yaşamak için, müthiş bir heyecanla giden,dünyanın çeşitli bölgelerinden dilleri,ırkları,renkleri ayrı olan milyonlarca Müslüman aynı duyguları yaşamak ve aynı havayı teneffüs etmek için Dünya’nın Tevhid meşalesiyle tanıştığı,İslam güneşinin cehaleti erittiği,Başta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in ve sahabelerin inanç mücadelesinde gösterdiği fedakarlığı, bin bir çileyi yerinde görmek ve mahşeri ölmeden yaşamak için kutsal topraklara giden köylümüz Temel Merdan eşi Aliye Merdan ve Muhsin Ulutaş Memleketine bütün dost ve akrabalarına kavuşma heyecanı ile döndüler. Yüzlerindeki heyecan aslında her şeyi anlatıyor.Onları anlamak ve duygularını paylaşmak için kendilerini ziyaret ederek hissetmeliyiz. Yapmış oldukları ibadetlerini Cenab-ı Allah  kabul eylesin...

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Çarşamba, 23 Kasım 2011 19:07, Yorumlar(0), Hepsini Oku
MESAİ ARKADAŞLARI ULUTAŞ'A VEDA YEMEĞİ DÜZENLEDİ

   Gümüşhane, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli iken, ilgili bakanlıkça yapılan görevde yükselme sınavında başarılı olarak Erzurum İl Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atanan Mehmet Selim Ulutaş’a mesai arkadaşları tarafından veda yemeği düzenlendi.

     Merkez Mescitli Köyünde bulunan Onbir Kardeşler Dinlenme Tesislerinde düzenlenen yemeğe, İl Müdürü Sinan Müftüoğlu, Mürsel Yaşar, Hakan Bilgiç, Erdem Çubukcu, Salim Saltık, Hüseyin Selvi, Ahmet Oral, Tarık Demir ve Yüksel Sargınalp katıldı.

      Yemekte bir konuşma yapan İl Müdürü Sinan Müftüoğlu,  Mehmet Selim Ulutaş’a bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek bundan sonraki iş hayatında başarı dileklerinde bulundu. Ayrıca, günün anlam ve önemine binaen kendisine bir hediye takdim etti.

      Mehmet Selim Ulutaş ise böyle bir organizasyondan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek başta İl Müdürü olmak üzere tüm mesai arkadaşlarına teşekkür ederek, “artık Erzurum’da da bir eviniz var” dedi. Yemek daha sonra sohbet havasında devam etti.

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Salı, 27 Eylül 2011 11:34, Yorumlar(0), Hepsini Oku
TEBRİK EDİYORUZ

    Köyümüz Sakinlerinden Merver Merdan 19 Mayıs Üniversitesi- Mimarlık Bölümü, Zeki Oğur 9 Eylül Üniversitesi- İşletme Bölümü, Besim Osman Yalçın Gümüşhane Üniversitesi İnşaat Mühendisi, Mesut Yalçın 19 Mayıs Üniversitesi- Zıraat Mühendisi, Samet Ulutaş Karadeniz Teknik Üniversitesi- İşletme bölümünü kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz, eksik yazdıklarımızı lütfen bildiriniz.

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Pazartesi, 22 Ağustos 2011 13:20, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SILADAN GURBETTEKİ KÖYLÜLERİMİZE

FOTOĞRAFLAR ÖZCAN ULUTAŞ


 

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Pazartesi, 16 May 2011 10:53, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ÖDÜLLER MERDAN HOCALARIN

     Kutlu Doğum Haftası nedeni ile Gümüşhane İl Müftülüğünün düzenlemiş olduğu hutbe yarışması sonuçları yapıldı.
     " Hz. Peygamberin Merhameti konulu hutbe yarışmasında birinciliği Fatih Merden ikinciliği ise Özden Merdan kazanmıştır. Her İki köylümüzü kutlar başarılar dileriz

...


Gönderen yonetici, Salı, 12 Nisan 2011 20:08, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ŞAHİN ULUTAŞ'I KAYBETTİK

26 gün önce kardeşi Sait Ulutaş'ı kaybeden Komşu köyümüz Dörtkonak Köyğü sakinlerinden Fatih Ulutaş, Sevgi Eren, Şengül Levent ve Sevgül Bostan'ın babaları Şahin Ulutaş dün akşam  saat 20:00 - 20:30 civarında İstanbul'da vefat etmiştir.
     Cenabı Allah'tan Rahmet, Yakınlarına ve köylülerimize başsağlığı dileriz.
  Şengül Levent:  0 533 456 41 94
  Fatih Ulutaş: 0 537 843 26 86


 


 


 


    Merhum'un Cenazesi yarın öğlen namazına müteakip Gümüşhane Emirler Mezarlığında oğlu Menderes Ulutaş'ın yanına defnedilecektir.

...


Gönderen yonetici, Pazartesi, 21 Mart 2011 21:27, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 14 Sayfalar 1 2 3 4 5 ... Son »


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
GeopbyteZ by Zeuder


MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.10888 saniyede 25 sorguyla oluşturuldu