Son mesaj - Gönderen: alperugur - Cumartesi, 02 Kasım 2013 14:36
Vefat eden amcam Nazım UĞUR'a allahtan rahmet sevenlerine sabır diliyorum. Başımız saolsun.
Haberler

Haberler->TEBRİK, TAZİYE VE KUTLAMA MESAJLARIMIZ   
ATAMIZI ANIYORUZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürkü vefatının 74. yıldönümünde rahmetle saygıyla ve şükranla anıyoruz. Bu vesile ile bayrağımızın semalarda dalgalanması ve aziz vatanımızda hür bir yaşam sürmemizde canlarını feda etmiş şehitlerimizi ve ecdadımızı yad ediyoruz, ruhları şad olsun.

Hikmet OĞUR
Yayder Başkanı 


 

...


Gönderen YÜKSEL YALÇIN, Cuma, 09 Kasım 2012 17:43, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KÖYÜMÜZDE ŞAŞIRTAN MANTARLAR

   Gümüşhane'nin Yaydemir Köyü'nde, 1.5 kilo ağırlığında ve 38 santimetre çapında 3 mantar bulundu.

   Yaydemir Köyü yaylasında mantarları bulan 41 yaşındaki Yaşar Yalçın, daha önce de büyük mantar gördüğünü ancak bu kadar büyüğüne hiç rastlamadığını söyledi. Çapları 33 ile 38 santimetre arasında değişen ve ve her biri yaklaşık 1,5 kilogram gelen 3 mantarı köyden dönerken yol kenarında bulduğunu anlatan Yalçın, şöyle dedi:

   "Yaylada hayvanlarımız var. Evde ihtiyaç olan malzemeleri getirdikten sonra Gümüşhane'ye dönerken yolda büyük mantarları farkettim. Çok büyük oluşu dikkatimi çekince durup topladım. Daha önce bu kadar büyüğünü hiç görmemiştim" dedi.

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Salı, 26 Haziran 2012 12:31, Yorumlar(0), Hepsini Oku
HAYIRLI OLSUN

  
  YAY-DER BAŞKANI HİKMET OĞUR
   Gümüşhane Merkeze bağlı köylerden Yaydemir Köylüleri tarafından kurulan dernek olağan genel kurulunu yaptı. Daha önceki yönetimde başkan yardımcısı olan Hikmet Oğur bu defa görevi başkan Celal Merdan'dan devraldı. Konuyla ilgili olarak önceki dönem başkanı Celal Merdan şunları söyledi;

Yaydemir Köyü akademik mezunları itibarı ile Gümüşhanenin en üst sıralarında bulunan köylerimizden biri.Ancak köyümüzün gelişmesi için çok ciddi çalışmalar yapmak gerekiyor. Bunun için köy ve il dışında yaşayan köylülerimizin bu sürece destek vermesini bekliyoruz. Bizler imkanlarımız ölçüsünde birşeyler yapmaya çalıştık. Bundan sonra daha iyilerinide yapacağız. Hepimizi yeni başkanımız Hikmet Oğur beyle birlikte çalışmalarımzıa devam edeceğiz, dedi.

Başkan Hikmet Oğur ise, arkadaşlarımızın verdikleri bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğimizden kimsenin kaygısı olmasın.Öncelikle kaynaşmayı ve dayanışmayı artıracağız. Sonrasında köyümüz için, gerek önceki dönemde planladıklarımız gerekse arkadaşlarımızla istişare ile belirlediğimiz çalışmalarımız var ekip olarak bunları gerçekleştirmeye çalışacağız. Köyümüz ve köylülerimiz için hayırlı uğurlu olsun diyoruz, dedi. 

...


Gönderen M Yucel ERGİN, Salı, 01 May 2012 20:11, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KÖY CAMİ TUVALET VE ŞADIRVAN İHTİYACI DUYURUSU

YAYDER-YAYDEMİR KÖYÜ DERNEĞİ DUYURUSU
.............................
KÖYLÜLERİMİZİN DİKKATİNE


Köy Camimizin kapı giriş tarafına kadın-erkek tuvalati ve gasilhane yapılacaktır.Malzemelerinin temini sağlanma aşmasındadır. Ancak işçiliği köylülerimiz tarafından karşılanacaktır. Köy derneğinin makbuzları ile sağlanacak katkıların temini durumunda kış gelmeden tamamlanması planlamaktadır. Bunun için katkı sağlamak isteyen köylülerimizin Köy Dernek Yönetimi( Başkan Celal Merdan Muhasip Kurtuluş Merdan) ve Köy muhtarı ile irtibata geçmeleri rica olunur.
...
Bu yıl bu projenin tamamlanması durumunda önümüzdeki yıl da inşallah Köy İmam evinin yapılmasını sağlamış oluruz.
Herkes imkanı ölçüsünde destek verirse bu işi tamamlayabiliriz.

YAYDER-YAYDEMİR KÖYÜ DERNEĞİ YÖNETİMİ

...


Gönderen YÜKSEL YALÇIN, Cumartesi, 17 Eylül 2011 23:20, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUZ

Köyümüzün gerek Gümüşhanede gerekse il dışında okuyan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor.Yavrularımızın vatana millete fydalı birer genç olarak yetişmeleri hepimizin en büyük arzusudur. 

YAYDEMİR KÖYÜ DERNEK YÖNETİMİ 

...


Gönderen YÜKSEL YALÇIN, Cumartesi, 17 Eylül 2011 23:19, Yorumlar(0), Hepsini Oku
VATAN SAĞOLSUN

Ülkemizi yüreğimizi yasa boğan 13 şehidimize rahmet diliyoruz.Dış kaynaklı güçlerin süreci tetiklediği günümüzde hepimizin çok duyarlı ve hassas olması gerekiyor.Allah ateş düşen ocaklara, civanların analarına ve ailelerine sabır ihsan eylsin.
Başımız sağolsun !..
Vatan sağolsun !..

...


Gönderen YÜKSEL YALÇIN, Pazar, 17 Temmuz 2011 10:47, Yorumlar(0), Hepsini Oku
GENÇLERİMİZDEN KEMAL OĞUR EVLENDİ

YAYDEMİRE GELİN BU KEZ TRAKYADAN...
     Köylülerimizden İsmail OĞUR un oğlu Kemal OĞUR dünya evine girdi. İstanbul K.Çekmece Milenyum salonuna Yaydemir Köylülerimiz doldu taştı...İstanbulda ikamet eden köylülerimizin yanında İzmitten Şaban Oğur ve ailesi, Köyümüzden ise Ayhan Karakullukçu ve ailesi, Murat Yalçın düğüne gelenler arasındaydı. Ankaradan akrabaları da gençleri yalnız bırakmadı.
    Kalabalık salona sığmadı..2000 kişilik salon gelenleri maalesef almadı.Gençlerin nikahını ise K.Çekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay kıydı.Aşırı kalabalıktan dolayı oyun faslı saat 10.30 da ancak başlayabildi.
...
Düğün fotoğraflarından bazıları sitemizden yayınlanacaktır.
Kardeşlerimize mutluluklar diliyoruz..   

...


Gönderen YÜKSEL YALÇIN, Cumartesi, 16 Nisan 2011 20:48, Yorumlar(0), Hepsini Oku
BAŞSAĞLIĞI

Dörtkonak Köyünden Şahin Ulutaşa Yüce Allahtan Rahmet ailesine ve ve yakınlarına köylülerimizdeki akrabalarına başsağlığı diliyoruz.
Celal MERDAN
Yaydemir Köyü Derneği Adına

...


Gönderen yonetici, Pazartesi, 21 Mart 2011 21:29, Yorumlar(0), Hepsini Oku
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Tüm kadınlarımızın DÜNYA KADINLAR GÜNÜ nü kutluyoruz.

YAYDER YÖNETİMİ

...


Gönderen YÜKSEL YALÇIN, Salı, 08 Mart 2011 09:05, Yorumlar(0), Hepsini Oku
YEREL GELİŞİMDE BU HAFTA

Yerel Gelişimde bu hafta Gümüşhane Eski Milletvekili Sabri Varan, Gündüzler İnşaat YKB Murat Gündüz, Avcılar Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Milli Basketbolcu Özcan Özbey konuk olacaktır.
Sorularla katılmak için,
yukselyalcin@gmail.com veya yerelyelisim@kanal9.com.tr  adresinden yazabilirsiniz.

...


Gönderen YÜKSEL YALÇIN, Pazartesi, 07 Mart 2011 08:23, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 12 Sayfalar 1 2 3 4 5 ... Son »


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
GeopbyteZ by Zeuder


MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.12471 saniyede 25 sorguyla oluşturuldu